Освіта - сьогодні. Кар'єра - завтра. Успіх - завжди!

МІЖНАРОДНА ОСВІТА


Східноєвропейський університет економіки і менеджменту має давні традиції у підготовці іноземних громадян. Починаючи з дня заснування університету у 1992 р. поряд з українськими студентами навчалися студенти - іноземці.

Навчання іноземців включає навчання на підготовчому відділенні і на кафедрах університету, де студенти отримують майбутню професію. Форма навчання на підготовчому відділені та за базовими спеціальностями - є денна.

У разі початку навчання „ бакалаврів”, з метою отримання міжнародного диплому рівня „магістр”, іноземні громадяни повинні мати диплом бакалавра який пройшов нострифікацію у Міністерстві освіти і науки України. Термін навчання для таких студентів два роки. Перший рік студент вивчає українську чи російську мову, а другий рік здобуває фахову спеціальність цією мовою. Нострифікація диплому бакалавра є обов’язковою умовою для отримання диплому магістра міжнародного зразку.

Підготовче відділення

Метою діяльності підготовчого відділення для іноземних громадян - є вивчення мови спілкування (української, чи російської), а також упорядкування знань з математики, економічної географії світу, основ інформатики та обчислювальної техніки, основ економіки та країнознавства, фізики, хімії, біології та інше. Також підготовче відділення надає допомогу іноземцям у виборі майбутньої професії, та дає змогу отримати базові знання в якомога коротший час. Свідоцтво про закінчення підготовчого відділення дає можливість на подальше навчання в нашому Університеті, або будь-якому навчальному закладі України.

Тривалість навчання на підготовчому відділені – 10 місяців.

Навчання за базовими спеціальностями

Іноземні громадяни мають змогу навчатися на основних курсах університету, якщо вони володіють мовою спілкування (українською чи російською). Після закінчення базової спеціальності і успішного захисту атестаційної роботи студент – іноземець, окрім, українського диплому, отримує диплом міжнародного зразку з легалізацією (нострифікацією) в посольстві держави посередника

Навчання іноземних студентів за вибраним напрямком не відрізняється від навчання українських студентів при отримані фахової спеціальності. Для вдосконалення мови студенти – іноземці, двічі на тиждень, надаються заняття з мовної підготовки, з урахуванням специфіки майбутньої спеціальності і курсу на якому навчається студент.

Після успішного закінчення підготовчого відділення і двох років навчання в СУЕМ за базовою спеціальністю студент має змогу поїхати до ВНЗ країн Європи чи Америки, з якими Східноєвропейський університет уклав догори про співробітництво.

Гуртожиток

Іноземні студенти, які навчаються в СУЕМ забезпечуються місцем у гуртожитку, яке розташовано поблизу навчального корпусу університету.

Вхід у гуртожиток по перепускам. Гуртожиток обладнаний всім необхідним для зручного проживання. У гуртожитку студенти мають: окрему кімнату для занять, телевізор, кімнату для прання, кухню, обладнану всім необхідним для самостійного приготування їжі, душові кімнати, туалет. Поблизу гуртожитку знаходяться магазини і кафе. Гуртожиток знаходиться під цілодобовою охороною.

Східноєвропейський університет розташовано у зеленому масиві, біля парку відпочинку. Поряд з навчальним корпусом університету знаходиться зупинка міського транспорту, з якої зручно дістатися у любий район міста.

Умови прийому іноземних громадян до університету

До університету приймаються особи, які мають середню, середньо спеціальну (коледж, технікум, тощо), незакінчену вищу та базову вищу освіту.

Вступники подають до відділу міжнародної освіти ІМПО наступні документи:

 • анкету встановленого зразка;
 • документ про здобуття повної середньої освіти і додаток з оцінками;
 • документ, виданий компетентним державним органом, який засвідчує право кандидата продовжити навчання у навчальних закладах країни, де була здобута середня освіта;
 • кандидатам для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “магістр” необхідно мати документ про здобуття неповної вищої освіти;
 • медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибуває іноземець, і виданий не пізніше ніж за 2 місяці до в’їзду в Україну;
 • документ про відсутність ВІЛ-інфекції;
 • страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги (крім іноземців, які прибули з країн з якими укладено угоди про безоплатне надання екстреної медичної допомоги);
 • копію паспортного документа;
 • 8 фотокарток розміром 6х4;
 • зворотний квиток з відкритою датою повернення на батьківщину для іноземців, що вступають на підготовчі факультети (відділення).

Зазначені документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі, перекладені українською (російською) мовою та легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України;

Терміни навчання:

 • на базі повної загальної середньої освіти на підготовчому відділені – 10 місяців.
 • за базовою спеціальністю за освітньо – кваліфікаційним рівнем „бакалавр” – 4 роки;
 • за базовою спеціальністю за освітньо – кваліфікаційним рівнем „магістр” – 6 років;

Академічний рік:

Семестри:

 • Осінні семестри: з вересня по січень
 • Два тижні канікул
 • Весінні семестри: з лютого по червень
 • Іноземні громадяни можуть в’їхати в Україну з 15 серпня по 15 листопада. Іноземні громадяни, окрім громадян з країн СНД, при вступі до Університету повинні мати запрошення на навчання і візу до України.
Дата Свята
1 – 13 січень Новорічні свята;
7 січня Різдво;
8 березня Міжнародний жіночий день;
1,2 травня День праці;
9 травня День перемоги
28 червня День конституції
24 серпня День незалежності
8 листопада День революції.