Освіта - сьогодні. Кар'єра - завтра. Успіх - завжди!

Новини університету

 

СТУДЕНТИ-ДИЗАЙНЕРИ ПОБУВАЛИ В «АКАДЕМІЇ КАРТОПЛЯНИХ НАУК»


2017-06-01


Студенти першого курсу кафедри дизайну під керівництвом куратора  Тетяни Федорової відвідали Чигиринщину. Метою поїздки стала участь у роботі «Академії картопляних наук», яка розташувалася у селі Головківка. Саме тут відвідувачі вивчали властивості картоплі, дізналися про її електричний заряд, виготовляли картопляні магніти, розбиралися в тонкощах приготування чіпсів тощо. А ще вчилися добувати лісову сіль та знаходити джерело «Живун» із цілющою водою.

– Ніколи не думала, що подібні заклади є на Черкащині, – розповідає студентка І курсу кафедри дизайну, член Студентської ради університету  Діана Таран. – Ми справді дізналися багато нового про другий український хліб, який називають картоплю. Наприклад, у Головківці вирощують цілих 60 її сортів! Крім того, ми побачили, як можна організувати власне підприємництво, як облаштувати садибу. Вважаю, що здобуті знання нам незабаром знадобляться.

Довідково.Село Головківка Чигиринського району стало учасником реалізації пілотного польсько-українського проекту «Сільське мікропідприємництво в Україні. Пошук нових фінансових джерел». Проект організовував Щецинський навчальний центр Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL) спільно з черкаською експертною групою МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика». Основою проекту стала концепція «Тематичного села», яка позитивно зарекомендувала себе в Європі, починаючи від Австрії, де була створена, до країн Балтії та Польщі.